☰ Menu
WUP Opole
Herb WUP Opole

Poniedziałek 06.04.2020

zaawansowane

Europejskie Służby Zatrudnienia EURES

 

EUROPEJSKIE SŁUŻBY ZATRUDNIENIA

EURES to sieć współpracy Publicznych Służb Zatrudnienia państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli państw Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Szwajcarii).
 
Głównym zadaniem EURES jest świadczenie usług dla poszukujących i oferujących pracę, a także dla wszystkich mieszkańców EOG, którzy mają prawo do swobodnego przemieszczania się i chcieliby z niego skorzystać.
 
W realizację tych zadań zaangażowanych jest ponad 700 doradców EURES pochodzących ze służb zatrudnienia i innych organizacji działających na rynku pracy. Ich zasadniczym zadaniem jest dostarczanie informacji, doradztwo i rekrutacja międzynarodowa. Usługi te skierowane są zarówno do poszukujących pracy jak i do pracodawców chcących przeprowadzić rekrutację poza granicami swojego kraju. Usługi świadczone przez doradców EURES są ogólnodostępne i bezpłatne.
 
EURES – Transgraniczny
 
W regionach przygranicznych powstają specjalne struktury, tzw. EURES Transgraniczny (EURES T). Są to międzyregionalne partnerstwa łączące regiony dwóch lub trzech krajów w jeden przygraniczny rynek pracy. Główny cel jaki stawia sobie EURES T to wolny przepływ pracowników w regionach przygranicznych.
 
EURES POLSKA - STRUKTURA
 

Realizacją zadań w ramach sieci EURES w poszczególnych krajach zajmują się doradcy EURES, którzy są wspomagani w realizacji zadań przez asystentów EURES.

Dane kontaktowe kadry EURES w Polsce

 
KRAJOWE AKTY PRAWNE: 
 
EUROPEJSKIE AKTY PRAWNE:
STRONA INTERNETOWA KOMISJI EUROPEJSKIEJ
 
 
KRAJOWA STRONA INTERNETOWA
 
STRONA INTERNETOWA Z OFERTAMI EURES REALIZOWANYMI W POLSCE
 
Szczegółowe informacje w zakresie podejmowania pracy za granicą i ofert pracy za granicą EURES udzielane są w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Wydział Pośrednictwa Pracy i Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego, Zespół Pośrednictwa Pracy i Usług EURES:
 
pokój nr 5
ul. Oleska 127, 45-231 Opole,
tel. 77 44 16 712
w godz. 7.00 - 15.00
Wytworzył:
Sebastian Krajewski - Wydział Pośrednictwa Pracy i Koordynacji Zabezpieczenia Społecznego
Udostępnił:
Jerzy Święcicki
(2007-02-13 11:40:46)
Ostatnio zmodyfikował:
Mariusz Kańtoch
(2019-08-08 14:47:06)
 

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X